No.2 „W trójnasób” « Katolickie Centrum Kultury

Tytuł wystawy ” W trójnasób”( jako spotkanie naszej trójki. Po raz drugi bowiem będziemy wystawiać w tym składzie grupy , po wszystkich zmianach , które miały miejsce)Jest to świadomy wybór- odniesienie do tytułów prac prof . Jacka Waltosia. Nadrzędnym argumentem , który przemawia za tym by scalić nas w grupę, jest fakt iż wspólnie ukończyliśmy pracownię Mistrza – profesora Jacka Waltosia..

Galeria Katolickiego Centrum Kultury „Krypta u Pijarów”
ma zaszczyt zaprosić na wystawę
Grupa 77- Iwa Kruczkowska, Magdalena Siejko Przemysław Sławiński
malarstwo”Krypta u Pijarów”

Mamy wielki szacunek do klasycznego warsztatu malarza, który stanowi bazę naszych poczynań na miarę sztuki. Element ten łącząc, jednocześnie stanowczo podkreśla odrębność każdego z nas.
Stanowimy małą grupę znajomych, przyjaciół. Wspólnie podejmujemy działania wystawiennicze. Łączą nas zainteresowania, być może poglądy. Mamy podobne spojrzenie i przemyślenia dotyczące pewnych aspektów życia, do których odnosimy się w pracach. Staramy się wspierać w swoich działaniach i współpracować , przygotowując projekty kolejnych wystaw.
W grupie a jednak osobno.Praca malarza to droga , którą podąża się w samotności. Każdy z nas w pojedynkę bierze odpowiedzialność za swoją twórczość i fakt zjednoczenia w grupie nie zmienia tego stanu rzeczy. Wszelkie podobieństwa formalne, czy też treściowe są tylko podobieństwami, które wciąż stanowią o odrębności każdej z osób.
Język Grupy 77Malarstwo , rysunek, rzeźba, scenografia, tkanina, instalacja, grafika. Grupa 77 jest bytem nieformalnym, który nie manifestuje swojego programu na rzecz „wolności twórczej” poszczególnych członków grupy.


[nggallery id=44]


Wernisaż we wtorek 14 maj 2013 o godz. 18.00

Wystawa czynna od 15 do 31 maja 2013
od wtorku do soboty, w godzinach 13-17
Kraków, ul. Pijarska 2

Przemysław Sławiński1998-2003 Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie Wydział Malarstwa, Pracownia Prof. Jacka Waltosia. Dyplom magistra sztuki w kierunku Malarstwo Sztalugowe, dodatkowo aneks z Rysunku i Struktur Wizualnych, praca dyplomowa z wynikiem celującym i z wyróżnieniem1992-1996 Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Kielcach Specjalność Meblarstwo Artystyczne
Iwa Kruczkowska – Król ur. w Zabrzu w 1977 roku. Absolwentka Krakowskiej ASP dyplom w 2004r. z malarstwa sztalugowego w pracowni Prof. Jacka Waltosia z aneksem z tkaniny unikatowej u Prof. Lilli Kulki. Dyplom z specjalności scenografia pod kierunkiem Prof. Krystyny Zachwatowicz – Wajda w 2004 r Zajmuje się malarstwem, scenografią i tkaniną unikatową
Magdalena Siejko Urodzona w 1977r..Ukończyła studia z wyróżnieniem na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie. W 2009r obroniła tytuł doktora sztuk pięknych. Obecnie prowadzi wykłady na UJ w Krakowie.